TEAMS


2019 VVL TEAMS Round 9, 15th June – Bendigo Stadium:
 PREMIER WOMEN RESERVES WOMEN DIVISION 2 WOMEN DIVISION 3 WOMEN
1Elsie Rodgers7Delaney Wills4Katie Bacon29Aimee Desalvo
2Zoe Smith9Holly Eason15Rebecca Allen26Chelsea Stevens
3Laura Roberts12Kilby Galo25Clare Hellawell27Aimee Lee Nairn
6Kara Johnson13Gabby Lougheed28Eddie Garth-Lindsay30Krystal Seiler
8Kate Eason16Suzie Godfrey33Steph Phillips40Jade Saligari
11Keely Knight18Laelah Robertson34Hannah Whyte36Destiny Kelly
17Georgie Hassell20Cleo Baker41Kimberly Crabtree37Grace Ross
21Lucia Bowles22Tamikah Dockrill48Chloe Brown38Sarah Elander
23Brooke Freckleton31Tilly Opie45Michaela McLeod46Ruth Dejaeger
24Elana PennyEllex Skinner
COACHGary RobertsCOACHPaul ByrneCOACHNev GordonCOACHWayne Symons
COACHCOACHPeter HassellCOACHVanessa PhillipsCOACHBlair Cole
10am Yarra Ranges12pmYarra Ranges10amDUTY10amYarra Ranges
2pm Yarra Ranges2pmDUTY12pmYarra Ranges12pmDUTY
4pmDUTY4pmYarra Ranges4pmYarra Ranges2pmYarra Ranges

 
 
 PREMIER MEN RESERVES MEN DIVISION 2 MEN BLACK DIVISION 2 MEN PURPLE DIVISION 3 MEN
3Matt Gordon6Cameron Robinson1Tim Popple22Shaun Bray56Ben Tsaptsalis
4Matthew Berry7Kane Rutledge2James Preston29Joe Nguyen38Jack Sides
5Ben Hassell9Nathan Berry14Bailey Keck30Jack Smith43Tafara Mhindurwa
8Josh Gordon15Matthew Hallowell25Henry Murnane31Tom Hermans45Jakob DeSalvo
10Ollie Harriott16Jimmy Holland34Kade Zrna39John Poloso46Jayden Wright
11Nick Adamson21Jack Hannan40Chris Roberts42Darcy Reading47Abe Penny
12Adrian Fox27Dustin Freckleton41Will Saligari51Lloyd Baker48Ciaran Noble
24Ashby Smith32Angus Hermans49Matt Poulter57Evan Jenkins49Liam Rea
39Lachie Parkinson54Liam Hermans52Rye Penny59Baden Kalms59Bayden Kalms 12pm
44Brad Leerson58Scott Johnson33Jack CareySteve Keast42Darcy Reading 4pm
51Lloyd Baker 4pm
COACHTodd BroadbentCOACHPaul FreckletonCOACHTim PoppleCOACHChris HermansCOACHGavin Penny
Andrew ZrnaKim Kalms10amDUTY
10amDUTY10amYarra Ranges10amYarra Ranges2pmYarra Ranges12pmDandenong
12pmYarra Ranges12pmDUTY12pmDUTY4pmDUTY4pmDandenong
4pmYarra Ranges2pmDandenong

 
 
A copy of the full VVL by team and round can be found on the VVL SportsTG State League page tab
 
2019 WOMENS TEAMS & COACHES:
Premier – Gary Roberts / David Berry (Horsham)
Reserves – Paul Byrne (Bendigo) & Peter Hassell (Ballarat)
Division 2 – Leigh Gordon (Bendigo)
Division 3 – Wayne Symons & Blair Cole (Bendigo)
 
2018 MENS TEAMS & COACHES:
Premier – Todd Broadbent (Bendigo)
Reserves – Paul Freckleton (Sunraysia)
Division 2 Black – Tim Popple (Horsham) & Andrew Zrna (Sunraysia)
Division 2 Purple – Chris Hermans & Kim Kalms (Sunraysia)
Division 3 – Gavin Penny (Riddell’s creek)